Jak Rozdzielić Sygnał HDMI?

Jak wiadomo dekodery telewizji często mają 1 wyjście hdmi a ja chce mieć możliwość oglądania kanałów na TV lecz gdy mi coś się spodoba np film/mecz, to chciałbym włączyć projektor i obejrzeć to na projektorze bez konieczności klęczenia i przekładania kabli. Jakie urządzenie możecie mi polecić tak aby nie przybyło mi dodatkowego pilota?

Przedewszystkim należy dobrać właściwe urządzenie do Państwa konfiguracji. Dużo zależy od tego czy telewizor i projektor działają w tej samej rozdzielczości. Jeśli oba urządzenia działają w rozdzielczości 1080p (FULLHD lub mniejszej) to w zupelności wystarczy prosty splitter hdmi 1x2. Jeśli Jedno urządzenie tv dziala w rozdzielczości 4K i dodatkowo obsługuje HDR a drugie urządzenie działa w rozdzielczości 1080p to wymagane jest zastosowanie bardziej zawansowanego splittera. To urządzenie posiada wbudowany skaler HDMI dzięki czemu można oglądać na jednym odbiorniku obraz w rozdzielczości 4K a na drugim obraz w rozdzielczości 1080p czyli FULLHD. 

Co zrobić jak w tv brakuje złącz HDMI? Mój telewizor ma tylko 2 złącza HDMI a ostatnio kupiłem nowy dekder i nie mam go jak podłączyć. Przecież nie będę przepinał kabli HDMI codziennie? 

Oczywiście nie ma konieczności wymiany telewizora gdy zabrakło nam złączy HDMI. Wystarczy zaopatrzyć się w prosty przełącznik HDMI. Takie urządzenie ma trzy lub pięć wejść oraz jedno wyjście HDMI. Dzięki temu można podłączyć planowaną liczbę nadajników HDMI. Jeśli oglądamy telewizję lub gramy w gry w rozdzielczości 4K HDR to konieczne będzie zastosowanie urządzenia które o obsłuży sygnał HDCP 2.2. Tutaj mamy do wyboru przełącznik 3x1 lub przełącznik 5x1. Możemy wybrać model w zależności od tego ile wejść hdmi jest nam potrzebnych.